Europa Conference League

Δύο γκολ ο… killer Παυλίδης πριν το τέταρτο, ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα η Άλκμααρ!

Ο Βαγγέλης Παυλίδης «κάρφωσε» δις μέσα σε λίγα λεπτά την Άντερλεχτ, ισοφαρίζοντας μόνος του το σκορ του πρώτου αγώνα και βάζοντας τους Ολλανδούς στο «κόλπο» της πρόκρισης!

Τι κάνεις, ρε Παυλίδη;

Ο Έλληνας φορ πήρε «φωτιά» στη ρεβάνς των προημιτελικών με την Άντερλεχτ και πέτυχε δύο γκολ μέσα σε 8 λεπτά, ισοφαρίζοντας μόνος του το 2-0 των Βέλγων στο πρώτο ματς!

Ο Παυλίδης άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 5ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια μετά από ωραία αντεπίθεση των Ολλανδών πήρε την «πάρε-βάλε» ασίστ του Όντγκααρντ και σκόραρε προ κενής εστίας για το 2-0 στο 13'.

Με αυτά τα δύο γκολ, μάλιστα, ο διεθνής φορ έφτασε τα 5 σε ισάριθμα ματς στη διοργάνωση, ενώ αν προστεθούν αυτά των προκριματικών, έχει σημειώσει 9 γκολ σε 11 παιχνίδια!